головна тренер тури фото блог відгуки курси згорнути

Змалечку нас навчають вмиватися, чистити зуби, приймати душ, вдягати чистий одяг… До фізичної гігієни нас привчають з народження.
А як же гігієна ума? Невже це зовсім не важливо? Чому так мало уваги цьому приділяють, якщо взагалі приділяють?

В сучасному житті нам просто необхідне перезавантаження у вигляді медитації! Інколи наш організм на підсвідомому рівні, відчуваючи цю необхідність, створює медитативний стан.

Наприклад, коли людина “зависла” чи “завтикала” на якийсь час, а потім говорить, що в цей момент навіть не думав ні про що. Це і є медитація. Сконцентрований погляд, повне відключення від зовнішніх подразників і відсутність потоку думок в голові.

Якщо наш мудрий і унікальний організм, який здатен багато на що, навіть на самозцілення, практикує медитацію в якості перезавантаження, то цей вид йога практик можна вважати воістину ефективним. Такі практики позитивно вплявають на фізичному рівні, розширюють свідомість, навчають концентрації і розвивають свідомість.

Світ змінився, змінилися і техніки медитацій, для задоволення потреб сучасних людей. Одне лишається незмінним - це концентрація і усвідомлення себе в моменті, тут і зараз.

В наш час мало хто вміє концентруватися на своїх відчуттях, відкинувши усі думки. Медитація - кращий помічник у цій справі. Адже, для того, щоб жти в гармонії з іншими, важливо навчитися жити в гармонії з самими собою, зі своїм внутрішнім світом.

Вчені довели користь медитацій на організм людини. Вона приводить нас до свідомості і спокою, дисциплінує ум, позбавляє від заплутаних думок та тревоги, відновлює здоров’я і приводить життя до ладу.

Існує безліч медитативних практик, але основи медитації одні й ті ж: дихання, розслаблення, концентрація. Особливу увагу слід приділити диханню, яке являється містком між тілом і розумом, та регулярності виконання практик. Навіть 5-10 хвилин медитації щоденно вже позитивно впливатимуть на ваше життя.

Розглянемо кілька медитативних практик, що можна виконувати щоденно як усамітнившись, так і в громадських місцях:

- тратака - медитація на концентрацію. Для цього нам знадобиться свічка. Запаліть її і поставте перед собою. Перевірте положення тіла (хребет має бути рівним). Повністю розслабтеся, глибоко дихайте і концентруйтеся на полум’ї, зливайтеся з ним. Вогонь очистить і трансформує вашу свідомість, позбавить від образ

- сміх - досить незвичайна медитація, що використовується деякими буддистськими монахами. Почніть сміятися щоранку, зовсім скоро ви робитимете це щиро і з задоволенням. Якщо на початку складно, починайте з посмішки. Це дасть заряд і хороший настрій на увесь день

- мантра - медитативна техніка, направлена на тренування мозку та очищення ума через звук. З її допомогою ми переходимо від індивідуальної душі до всесвітньої, з’єднуємо внутрішній і зовнішній світи. В практиці краще використовувати короткі мантри, щоб було легше концентруватися. Наприклад, Aumn (звук, з якого почався Всествіт), SoHam (мантра Всесвітньої свідомості) або чакральні мантри.

Різновидів дуже багато. Важливо індивідуально підібрати ту, яка підійде саме вам і регулярно її практикувати. Тоді, рано чи пізно, медитація обов’язково відбудеться.

Розповім трошки про свій досвід. Вперше ефект від медитації я відчула в Індії. Під час Кундаліні медитації відчула рух і розширення внизу живота (в районі Свадхісхана чакри). Відчуття чимось схожі на ті, як катаєшся на гойдалціі різко спускаєшся вниз, або при посадці літака бувають такі різкі ривки вниз. Трошки лоскотно і дух перехоплює. Описувати складно, адже відчуває кожен індивідуально і по своєму.

Вдруге ми медитували на березі священної Ганги. Це була динамічна медитація, а потім тратака на луну. Я дуже глибоко занурилася в себе. Відчуття магічні: нічого і нікого навколо, тільки справжній момент всередині…

Розслаблення тіла і розуму - найцінніший подарунок, який ми можемо собі подарувати. Цей дар сприяє покращенню стану здоров’я, душі і покращенню якості життя. Про що свідчать дані про величезну кількість успішних людей, що регулярно практикують медитацію. Серед них: Пол Маккартні, Кеті Перрі, Камерон Діаз, Клінт Іствуд, Х’ю Джекман, Опра Уінфрі, Дженіфер Еністон та багато інших.

На щастя, медитативні практики давно перестали бути чимось секретним. Зараз багато хто про це замислюється, усвідомлює користь медитацій і починає практикувати. А це, в свою чергу, покращує не тільки його власне життя, а й життя оточуючих!

Хочете спробувати з простих медитативних практик? Переходите до мене в SoundCloud (за активним посиланням в шапці Інстаграму) і медитуйте во благо і розвиток!

Намасте. Ваша Яна